Zderzenie na hulajnodze z sygnalizatorem świetlnym: pijany za kierownicą

W miniony poniedziałek (9 października) po godzinie 17, ulica 12 Lutego w Elblągu stała się miejscem nietypowego incydentu drogowego. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji, w której uczestniczył użytkownik hulajnogi elektrycznej. Mężczyzna ten, jak ustalili funkcjonariusze, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zaskakujący okazał się jednak fakt, iż kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu.

39-latek, którym kierował hulajnogą, nie odniósł poważniejszych obrażeń mimo nietypowego zdarzenia. Przybyli na miejsce oficerowie ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że jego organizm zawierał prawie 1,5 promila alkoholu. Za swoje zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Wysokość nałożonej na niego grzywny wyniosła aż 2,5 tysiąca złotych.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych o rozsądne korzystanie z tych urządzeń. Niezależnie od typu pojazdu, jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest nie tylko nielegalna, ale przede wszystkim niebezpieczna.