Zderzenie dwóch samochodów

Mimo, że najgorsze mrozy, a co za tym idzie, śliskie drogi, są już za nami, to jednak ciągle dochodzi do wypadków drogowych. Czasami są one spowodowane złą widocznością, innym razem brakiem ostrożności, a w jeszcze innych przypadkach, różnymi innymi czynnikami. Aby uniknąć kolizji warto przed wyjściem z domu zapoznać się z warunkami pogodowymi, a także zadbać o ostrożność i bezpieczeństwo jazdy. Do jednego z wypadków doszło w Elblągu w dniu 8 marca 2022. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Pułkownika Dąbka oraz Pionierskiej około godziny 7 rano.

Jak doszło do wypadku

Wersja wydarzeń jaką udało się ustalić jest taka, że kierowca audi jadącego ulicą Pionierską, zbliżając się do skrzyżowania nie zwrócił uwagi na sygnalizację świetlną i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Doprowadziło to do zderzenia z samochodem citroen prowadzonym przez 37-letnią mieszkankę Elbląga. Kobieta wjeżdżała na skrzyżowanie z ulicy Pułkownika Dąbka na zielonym świetle. świadkiem zdarzenia jest kobieta, która jechała seatem tuż za citroenem prowadzonym przez 37-latkę.

Skutki wypadku

U kobiety prowadzącej citroena podejrzewa się uraz kręgosłupa, dlatego też niezwłocznie zabrano ją do szpitala w celu przeprowadzenia konkretnych badań, a także udzielenia niezbędnej pomocy. Kierowca audi nie ucierpiał i nie odniósł poważniejszych obrażeń. Aktualnie trudno powiedzieć jakie będą konsekwencje wypadku, gdyż policja bada okoliczności w jakich do niego doszło. Jednocześnie, apeluje się o zachowanie wyjątkowej ostrożności, szczególnie w godzinach porannych, kiedy to mgła utrudnia widoczność na drogach.