Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

Specjalne pozwolenia obejmują w naszym kraju między innymi posiadanie broni. Nie można jej posiadać bez uzyskania odpowiednich uprawnień. Ma to zagwarantować większe bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Niestety, do czasu do czasu dochodzi do sytuacji kiedy policja znajduje broń, która jest w posiadaniu osób nie posiadających żadnych zezwoleń. Dobrze, jeśli jest ona wykryta na czas i nie dochodzi z jej użyciem do żadnych przykrych sytuacji. Taka akcja policji miała miejsce w środę, 2 marca, kiedy to w domu 33-letniego mieszkańca gminy Milejewo znaleziono strzelbę.

Mężczyzna w posiadaniu strzelby

Strzelba zalicza się do tego rodzaju broni, na który niezbędne jest uzyskanie odpowiednich zezwoleń. Mężczyzna, u którego znaleziono tę broń zezwoleń takich nie posiadał. Nie wiadomo w jakim celu trzymał broń w domu, jednak strzelbę wykorzystuje się zazwyczaj do polowań. Jest to broń myśliwska, więc prawdopodobnie służyła właśnie temu celowi. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono również wiatrówkę, jednak nie jest na nią wymagane posiadanie pozwolenia. Poza tym policjanci zabezpieczyli 20 sztuk amunicji do strzelby. W mieszkaniu znaleziono także marihuanę, której ilość po zważeniu określono na 165 gramów.

Kara dla 33-latka

Wszystkie nielegalne elementy broni zostały zabezpieczone przez policję. Ponadto, znalazła ona w mieszkaniu 33-latka pieniądze w wysokości 2700 złotych, które również zostały zabezpieczone. Mężczyźnie za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności, jednak sprawa dopiero zostanie rozstrzygnięta przed sądem. Biorąc pod uwagę powagę przestępstwa jakim jest posiadanie broni oraz następstw do jakich może ono prowadzić, kary nakładane przez sąd na osoby będące w jej posiadaniu są dość wysokie. Ma to na celu między innymi zniechęcenie innych osób do nielegalnego posiadania broni, a w tym przypadku również środków odurzających.