Nastolatkowie strzelali do tramwajów

W różnych miastach dochodzi do różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń. W to, o którym chcemy powiedzieć zaangażowani byli dwaj nastolatkowie. Ich postępowanie mogło mieć tragiczne skutki, jednak tym razem obyło się bez ofiar. Niestety, czasami dochodzi do działania bez zastanowienia, a skutki takich wypadów mogą być naprawdę nieprzyjemne. Przyjrzyjmy się bliżej zdarzeniu, do którego doszło w ostatnich dniach.

Nastolatkowie strzelają do tramwajów

Dnia 15 lutego przy ulicy Grunwaldzkiej doszło do nietypowego zdarzenia, Dwóch 16-latków strzelało z wiatrówki do przejeżdżających tą trasą tramwajów. Po zbadaniu faktów okazało się, że na skutek strzelania, uszkodzone zostały dwa tramwaje, a dokładniej szyby boczne. Jak ustaliła policja, nastolatkowie użyli wiatrówki jedynie dla zabawy. Na szczęście ich brak wyobraźni nie doprowadził do poważniejszych skutków i nie przyczynił się do zranienia żadnej z osób. Zostały wybite dwie boczne szyby, których wartość szacuje się na około 11 tysięcy złotych. Jak ustaliła policja, wiatrówka należała do kogoś z rodziny jednego z nastolatków, gdyż znaleziono ją u niego w mieszkaniu.

Skutki zdarzenia

Jako że do zdarzenia doprowadziła dwójka nastolatków, czyli osoby niepełnoletnie, będą oni sądzeni na innych zasadach niż dorośli. Staną oni przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o tym jaką karę nałożyć na winnych zaistniałego zdarzenia. Jednocześnie warto przypomnieć, aby broń którą posiadamy w domu znajdowała się zawsze poza zasięgiem dzieci, nawet tych nastoletnich. Z kolei młodym osobom warto uświadamiać konsekwencje jakie może przynieść ich postępowanie. W opisanym przypadku nie doszło do obrażeń u żadnej z osób, jednak nie wszystkie tego rodzaju wypadki kończą się tak dobrze.