zatrzymano 19-latka z kastetem i narkotykami

Zatrzymano 19-latka z narkotykami i kastetem

Funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zatrzymali w sobotę 19-latka. Jak się okazało, miał przy sobie narkotyki oraz kastet. Tłumaczył się przy tym policjantom, że znalazł przedmioty chwile wcześniej.   

14 stycznia około godziny 11.30 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu patrolowali okolice Elbląga. Przy ulicy Grażyny, zainteresowanie przykuł chodzący wokół garaży 19-latek. Po prośbie o przedstawienie dokumentu tożsamości w celu wylegitymowania mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. 

Niespokojne zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie posiada przy sobie substancji lub przedmiotów zabronionych. Czujność policjantów okazała się słuszna. 19-latek bowiem miał przy sobie metalowy kastet oraz podejrzane foliowe zawiniątka. Test narkotykowy wykazał, że znajdowały się w nich substancje, takie jak amfetamina, ecstasy oraz marihuana. 

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu w Elblągu. Odpowie za posiadanie narkotyków oraz kastetu, którego posiadanie jest uregulowane w ustawie o broni i amunicji. Za wyżej wymienione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. 

Więcej wydarzeń z regionu w zakładce Kronika policyjna.