Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny i kierującej pod wpływem narkotyków 42-letniej kobiety przez Elbląską Policję

Podczas operacji, w której uczestniczyli funkcjonariusze prewencyjni i detektywi z Wydziału Kryminalnego w Elblągu, zatrzymano mężczyznę będącego przedmiotem listu gończego oraz nakazu doprowadzenia wydanego przez miejscowy Sąd Rejonowy. W momencie aresztowania mężczyzna posiadał przy sobie nielegalną substancję – foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu testu okazało się, że jest to amfetamina.

Zatrzymany został oskarżony o posiadanie środków odurzających, co niesie za sobą potencjalną karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Sytuacja znacznie różniła się natomiast w Pasłęku, ale również dotyczyła nielegalnego posiadania narkotyków. Podczas kontroli drogowej tamtejsi policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę prowadzącą osobowe auto marki Seat, która była pod wpływem substancji odurzających. W pojeździe funkcjonariusze odnaleźli woreczek foliowy z amfetaminą.

Kobieta została zatrzymana i umieszczona w areszcie. Teraz będzie musiała stawić czoła zarzutom dotyczącym kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków oraz posiadania substancji odurzających. Jej również grozi do trzech lat pozbawienia wolności.