Zaproszenie na 14. edycję bezpłatnych warsztatów programowania "Koduj z Gigantami" – dla wszystkich młodych Poszukiwaczy Kodu

Giganci Programowania, największa w Polsce organizacja promująca naukę programowania wśród najmłodszych, z radością informuje o otwarciu zapisów na 14. edycję swych renomowanych warsztatów „Koduj z Gigantami”. Można było rejestrować uczestników od 3 stycznia 2024 roku. Program tej edycji obejmuje niezwykłe wyzwania i puzzle związane z tematem przewodnim, którym jest hasło „Poszukiwacze Kodu”.

Wszystkie poprzednie edycje warsztatów „Koduj z Gigantami” miały na celu zachęcenie młodych ludzi do poznawania fascynującego świata programowania. Filozofia Gigantów Programowania nie uległa zmianie – nadal mają na celu uproszczenie zrozumienia reguł rządzących cyfrowym światem i pokazanie jak bezpiecznie i kreatywnie korzystać z nowoczesnych technologii.

Podczas tych warsztatów, uczestnicy odkryją tajemnice kodowania. Każda sesja „Kodu z Gigantami” trwa jedną i pół godziny, podczas której uczestnicy mają szansę nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale również doskonalą umiejętność pracy zespołowej i logicznego myślenia. Tegoroczne wyzwania przygotowane przez doświadczonych trenerów, pozwolą uczestnikom doświadczyć świata programowania jako ekscytującej podróży pełnej nowych perspektyw.

Przygoda i odkrywanie nowych rzeczy mają istotny wpływ na rozwój dziecka. Otwierają one drzwi do rozwoju umiejętności takich jak logiczne myślenie, wnioskowanie, a także kreatywność i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów. Dlatego 14. edycja największych w Polsce bezpłatnych warsztatów programowania skupi się na temacie „Poszukiwacze Kodu”.

W styczniu i lutym, wszystkich uczestników czekają kursy skrojone do ich wieku i zainteresowań. Świat Minecrafta jest pełen budowli do odkrycia – od tajemniczych piramid po ukryte tunele i porzucone kopalnie, każda z nich pełna zagadek do rozwiązania. Fani Scratcha natomiast będą mogli wyruszyć w kosmiczną podróż i odnaleźć sabotażystę. Natomiast dla tych, którzy poszukują błędów w kodzie, światy Python i C# będą prawdziwym rajem.

W dobie technologii, cyfrowe kompetencje stają się kluczowe w edukacji. Wczesne zdobywanie umiejętności programowania daje młodzieży większą elastyczność w wyborze przyszłych zainteresowań. Ponadto, uczestnictwo w warsztatach pomaga rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, komunikacji, współpracy z innymi oraz kreatywnego i etycznego podejścia do wykonywania zadań.

Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Gigantów Programowania powiedział: „Chcemy pokazać, że nauka kodowania to nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej i wyobraźni, ale również źródło dużo radości i zabawy. Dlatego 14. edycję warsztatów postanowiliśmy skoncentrować wokół tematu Poszukiwaczy Kodu”.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Elblągu w weekend 10 i 11 lutego 2024 roku a także online od 20 stycznia do 3 marca 2024 roku. Kursy są dostępne dla różnych grup wiekowych (7-9 lat, 10-12 lat, 13-18 lat) i obejmują naukę języków programowania takich jak Scratch, Minecraft Education, App Inventor, C#, C++ i Python.