Z powodów budżetowych Elbląg nie zorganizuje miejskiej imprezy sylwestrowej

Decyzję o odwołaniu miejskich obchodów Sylwestra podjął prezydent Elbląga. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, nie dojdzie do pokazu fajerwerków i nie zostanie zorganizowana publiczna impreza. Powodem tej decyzji jest obecna sytuacja finansowa miasta.

Ostatni raz miejscowy Sylwester na świeżym powietrzu odbył się przed rozpoczęciem pandemii COVID-19. Rok 2021 przyniósł jedynie pokaz pirotechniczny, który odbył się bez towarzyszącej mu imprezy plenerowej. Tego typu wydarzenie nie miało miejsca również w roku ubiegłym, a teraz historia się powtarza.

Łukasz Mierzejewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Elblągu, w odpowiedzi na pytania dotyczące sylwestrowych planów miasta, wyjaśnił: „Z powodu ograniczonych funduszy w budżecie oraz bliskiego terminu po Świątecznych Spotkaniach Elblążan, miejska zabawa sylwestrowa nie będzie zrealizowana”.

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan, miasto zainwestowało 292 tysiące złotych. Niestety, dla organizacji miejskiego Sylwestra już nie pozostało wystarczających środków. Z tego powodu, mieszkańcy Elbląga zostali postawieni przed wyborem prywatnych imprez sylwestrowych, które są organizowane przez różne firmy, hotele czy restauracje, bądź też mogą zdecydować się na spędzenie nocy sylwestrowej na własną rękę.