Elbląg: Uwaga na oszustów! Świadoma pracownica banku zapobiega wyłudzeniu pieniędzy od starszej kobiety

W Elblągu niedawno doszło do zdarzenia, które mogło skończyć się wyłudzeniem dużej sumy pieniędzy od seniora. Pewna 79-letnia kobieta została niemal ofiarą przekrętu, który mógł kosztować ją prawie 20 000 złotych. Na jej telefon zadzwonił nieznany mężczyzna, który początkowo podawał się za pracownika banku, a następnie zmienił swoją rolę na funkcjonariusza policji.

Próbując manipulować swoją ofiarą, sprawca próbował skłonić starszą kobietę do wzięcia kredytu w banku i przelania tych środków na jego rachunek bankowy. Mimo że 79-latka udała się do banku, aby sfinalizować transakcję i wykonanie zleconego przez pseudo-policjanta zadania, nie doszło do realizacji przelewu. Kobieta była przekonana, że pomaga policji w pewnej akcji.

Jednak dzięki czujności pracownicy banku, która podczas rozmowy zorientowała się w sytuacji, nie doszło do przekazania pieniędzy oszustowi. Zauważyła ona, że coś jest nie tak i nie pozwoliła starszej pani na realizację przelewu.

Warto przypomnieć, że osoby opiekujące się seniorami powinny regularnie informować ich o potencjalnych zagrożeniach tego typu. Istotne jest edukowanie starszych osób na temat możliwości wystąpienia takich lub podobnych sytuacji, a także o tym, jak właściwie reagować w takich przypadkach.