Wzmożone patrole policji w Elblągu

Ferie to wymarzony czas kiedy chcemy spędzić urlop z całą rodziną. Niestety, bardzo często to właśnie w takich okresach, kiedy wiele ludzi decyduje się na podróże, dochodzi do wypadków. Bardzo często spowodowane są one przez brak odpowiedzialności ze strony kierowców. Może się to wiązać zarówno ze spożywaniem alkoholu tuż przed jazdą lub znacznym przekraczaniem prędkości. Istnieją również inne problemy mogące prowadzić do wypadku, takie jak zły stan techniczny pojazdu, a także nieuwaga kierowcy, który w tym czasie zajmuje się kilkoma rzeczami. Między innymi z tych powodów policja zapowiedziała wzmożone patrole w Elblągu na czas ferii zimowych. Przyjrzyjmy się pokrótce tym oraz innym czynnikom.

Bezpieczeństwo na drogach

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z warunków udanych wakacji i urlopów, dlatego też nie bez powodu policja zdecydowała się wzmożyć swoje wysiłki właśnie w okresie ferii zimowych. Kontroli będą poddawani różni kierowcy i sprawdzany będzie poziom alkoholu we krwi, jak i sprawność pojazdu. Kontrolowany będzie również sposób przewożenia pasażerów, co w praktyce oznacza sprawdzenie czy wszyscy mają zapięte pasy oraz czy dzieci są przewożone w zależności od swojego wieku w dostosowanych do tego celu fotelikach lub siedziskach oraz czy zajmują odpowiednie miejsce w samochodzie (z tyłu jeżeli nie osiągnęły odpowiedniego wieku do jazdy z przodu).

Trudne warunki atmosferyczne

Innym czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę decydując się na wyjazd w trakcie ferii są utrudnione warunki atmosferyczne, czyli śnieg, śliskie drogi oraz zamiecie. Na okres ferii, który przypada od 24 stycznia prognozy zapowiadają niewielkie mrozy, co może powodować oblodzenia nawierzchni. Chociaż są one kontrolowane i usuwane najczęściej jak się da, kierowcy mimo wszystko powinni zachować czujność i ostrożność. Jeżeli podejdziemy do kierowania pojazdem odpowiedzialnie nie tylko unikniemy ewentualnego mandatu, ale przede wszystkim zapewnimy najwyższy stopień bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie, a na tym zależy nam przecież najbardziej.