Wypadek na ulicy Wyzwolenia w Piszu: rowerzysta uderzył w samochód

Rowerzysta, który kierował swoim pojazdem po chodniku, niespodziewanie wjechał pod nadjeżdżający pojazd na ulicy Wyzwolenia w Piszu. Po zdarzeniu został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala.

Zdarzenie z udziałem rowerzysty wydarzyło się w poniedziałek, 23 października, około godziny 14:00. Rowerzysta, obierając sobie trasę po chodniku, zstępował ze starego mostu na przejście dla pieszych, wpadając bezpośrednio na drogę pod koła nadjeżdżającego samochodu marki Opel. Kierowca Opla, to 68-letni mieszkaniec gminy Pisz, a rowerzysta to 79-letni mężczyzna również zamieszkały w Piszu. Mężczyzna na rowerze po zdarzeniu został natychmiast przewieziony do szpitala. Badania medyczne wykazały jednak, że nie odniósł on poważnych obrażeń fizycznych. Zarówno kierowca samochodu jak i rowerzysta byli trzeźwi w czasie zdarzenia.

Policjanci ukarali rowerzystę mandatem karnym w wysokości 1100 zł za naruszenie przepisów drogowych i stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wielokrotnie obserwowaliśmy, jak rowerzyści nieprawidłowo korzystają z przejść dla pieszych, co jest często popełnianym wykroczeniem na drogach.

Niestety, ten incydent nie był jedynym zarejestrowanym tego dnia na drogach Pisza. Przed godziną 18:00 dyżurny oficer Komendy Policji w Piszu otrzymał informację od czujnego kierowcy o pieszym, który ubrany na czarno, przechodził przez całą szerokość drogi z Orzysza do Olsztyna.

Na wskazanej trasie policjanci natknęli się na mężczyznę w ciemnej kurtce, który był słabo widoczny w nocy. Mężczyzna nie miał ze sobą żadnych elementów odblaskowych, co jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa pieszego po zmierzchu. Tym razem dzięki czujności kierowcy uniknięto kolejnego wypadku.