Sprawozdanie Policji z ostatniego weekendu w Elblągu

W ciągu ostatniego weekendu, elbląscy stróże prawa mieli pełne ręce roboty, dokonując łącznie aż 125 interwencji. W toku tych działań, zmuszeni byli do sprawdzenia tożsamości 350 osób. Wśród nich, osiem mężczyzn nie było w stanie samodzielnie poruszać się na nogach i zostało przetransportowanych do izby wytrzeźwień.

Na swoje działania, funkcjonariusze nałożyli 29 mandatów karnych, a w 84 przypadkach wystarczyło jedynie pouczenie. Dodatkowo, dwa razy skierowano wnioski do sądu o ukaranie. Podczas weekendowych działań, udało się również namierzyć i zatrzymać jedną osobę, która była poszukiwana przez służby.

Nie bez znaczenia były też działania policjantów z drogówki. Legitymowali oni na ulicach miasta 180 osób oraz przeprowadzili kontrolę stanu technicznego 167 pojazdów. Odnotowano przy tym dziesięć zdarzeń drogowych. O szczególnej tragedii mówić należy w kontekście nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce 20 października tuż przed północą podczas rajdu samochodowego RFC Poland rozgrywanego na terenie Elbląga. W wyniku wypadku poza terenem drogi publicznej, zginął 36-letni uczestnik tych zawodów, przygnieciony przez swój pojazd. Sprawę bada obecnie prokuratura.

Podsumowując działania stróżów prawa, nałożyli oni 103 mandaty, 82 pouczenia oraz skierowali do sądu 16 wniosków o ukaranie. Przeprowadzili również badania trzeźwości u 627 kierujących. Dwie osoby zostały zatrzymane za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, co może skutkować karą do dwóch lat pozbawienia wolności.