Nowa, jesienna odsłona Biegów na Orientację w Parku Dolinka

Z radością zawiadamiamy, że nadchodzi kolejna edycja Biegów na Orientację. Tym razem, po raz pierwszy będziemy mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżo wytyczonej trasie w malowniczym Parku Dolinka. Już w najbliższą sobotę, 28 października, spotykamy się o godzinie 15:00.

Organizatorzy każdego spotkania dokładają wszelkich starań, aby trasa była dostosowana do wieku i doświadczenia uczestników. W ciągu całego sezonu odbędzie się cztery takie wydarzenia – po jednym dla każdej pory roku. Zawodnicy będą rywalizować o medale przyznawane w różnych kategoriach: kobiecej, męskiej, dziecięcej (z podziałem na grupy wiekowe) oraz rodzinnej.

Chcielibyśmy zachęcić do udziału całe rodziny, zarówno pojedyncze osoby jak i grupy znajomych. Nie jesteśmy ograniczeni tylko do biegania – mile widziane są także spacery czy nordic walking. Zasady są niezwykle proste: celem jest odnalezienie ukrytych w parku punktów kontrolnych za pomocą szczegółowej mapy.

Biegi na orientację to cykliczne wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf. Zapisy odbędą się w dniu biegu, 28 października (sobota), bezpośrednio przed startem, który zaplanowany jest na godzinę 15:00 przy amfiteatrze w Parku Dolinka. Zapraszamy do udziału – uczestnictwo jest bezpłatne.