W 2024 roku Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki organizuje trzy wydarzenia z cyklu Śniadania na Trawie

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki serdecznie zaprasza wszystkich na trzy spotkania w ramach cyklu „Śniadania na Trawie” w 2024 roku. Przygotowaliśmy dla Was niezapomniane chwile w atmosferze kulinarnej, muzycznej i animacyjnej. Zapraszamy Was do zabrania ze sobą swoich bliskich – rodziny, przyjaciół czy znajomych. Nie zapomnijcie także o dobrym nastroju, kocach na piknik, koszykach, leżakach czy grach. I oczywiście nie może zabraknąć czegoś smacznego do jedzenia! Najbliższe spotkanie z tego cyklu odbędzie się 14 lipca. Jak zawsze, miejsce spotkania to dziedziniec Galerii EL. Spotykamy się w godzinach od 10:00 do 14:00.

Na programie wydarzenia znajdą się różne atrakcje. Pierwszą z nich będzie warsztat prowadzony przez Bogdana Kilińskiego, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własny odlew gipsowy z wykorzystaniem materiałów roślinnych. Wykorzystanie takiego materiału to popularna i lubiana forma twórczości, idealnie wpisująca się w klimat letni. Do stworzenia odlewu będziemy wykorzystywali kwiatostany traw, kwiaty, liście, gałązki krzewów i owoce. Efekt końcowy będzie z pewnością zachwycający!

Kolejnym punktem programu będzie koncert zespołu Neverending Delays, w skład którego wchodzą: Piotr Pawłowski na gitarze basowej i syntezatorze, Michał Miegoń na gitarze, syntezatorze i samplerach oraz Dariusz Dudziński na perkusji elektronicznej. Grupa ma na swoim koncie debiutancki album „Muzak for the masses” z 2017 roku, zawierający cztery utwory ambientowe. W 2021 roku dołączył do nich Dariusz Dudziński, znany z takich zespołów jak Przyzwoitość, Ewa Braun, Najprzyjemniejsi czy Titanic Sea Moon. Razem wydali płytę koncertową „Revenge of The Reverbs”. W trakcie Śniadania na Trawie możemy spodziewać się nieprzewidywalnej, ale jednocześnie przystępnej dla każdego muzyki.

Dopełnieniem muzycznego klimatu wydarzenia będzie DJ Waldeck, który zapewni świetne dźwiękoumilanie. Spotykamy się na trawiastym dziedzińcu Galerii EL. Na miejscu będą do dyspozycji leżaki i pufy. W razie niepogody, wszelkie aktywności przeprowadzimy pod namiotem na dziedzińcu. Jeżeli warunki atmosferyczne będą ekstremalnie niekorzystne, istnieje możliwość zmiany terminu śniadania. Wszystkie zaplanowane aktywności są dostępne bez ograniczeń wiekowych, a wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Drugie Śniadanie na Trawie zaplanowano na 28 lipca 2024 roku. Szczegółowe informacje na jego temat zostaną podane wkrótce. Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Miasta Elbląga.