Ucieczka po wypadku i szybka interwencja policji w Malborku

Kiedy dyżurny komendy Policji w Malborku został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na Alei Wojska Polskiego, natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący volkswagenem nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do potrącenia 17-letniej pieszej. Sprawca incydentu, nie udzielając pomocy, uciekł w stronę Elbląga.

Potrącona dziewczyna, z poważnymi obrażeniami, została natychmiast przetransportowana do najbliższego szpitala. Tymczasem na miejscu zdarzenia pracujący policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilka ulic dalej odnaleźli porzucony pojazd z widocznymi śladami po kolizji. Zebrali dostępne materiały z monitoringu, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia, gromadząc dowody.

Po dwóch godzinach intensywnej pracy, funkcjonariusze z różnych działów malborskiej komendy zdołali namierzyć i aresztować sprawczynię wypadku. Okazało się, że była to 74-letnia kobieta, właścicielka porzuconego wcześniej volkswagena. Została ona zatrzymana we własnym domu na terenie powiatu sztumskiego. Badania wykazały, że była trzeźwa. Niemniej jednak pobrano od niej krew do dalszych analiz w celu sprawdzenia obecności alkoholu czy innych substancji odurzających. Kobiecie odebrano prawo jazdy i przedstawiono zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, co grozi karą do trzech lat pozbawienia wolności.