Twierdza Modlin, piękne miejsce, które musisz zobacyzć

Twierdza Modlin, niegdysiejszy Nowogieorgiewsk jest bardzo rozległym kompleksem umocnień, który położony jest na Mazowszu u zbiegu Narwi, Wisły i Wkry, w odległości 30 km na północ od Warszawy. Konstrukcja składa się z cytadeli, oraz przedmości i dwóch łańcuchów fortów. Obiekt ten zaliczany jest do jednych z największych i najlepiej zachowanych w kraju. Ciekawostką jest również fakt, iż znajduje się tutaj najdłuższy budynek w Europie – koszar, który posiada 2250 m długości.

Twierdza Modlin – budowa

Budowa twierdzy posiada charakterystyczne elementy sztuki fortyfikacyjnej z Rosji, Francji oraz Polski. Jest to przykład wielokrotnego rozbudowywanego systemu umocnień. Twierdza na przestrzeni lat była broniona czterokrotnie. W przeszłości była to siedziba wojska Księstwa Warszawskiego, Królestwa Polskiego, polskiego, francuskiego, saskiego, wirtemberskiego, rosyjskiego i niemieckiego.

Sama nazwa Modlin pochodzi od cywilnej części osiedla numer 6 w Nowym Dworze Mazowieckim, rozciąga się także ona na sam system fortyfikacji warownych zewnętrznego i wewnętrznego pierścienia, który zbudowany został w okresie od lat 80 do wybuchu I wojny światowej.

Twierdza Modlin – zwiedzanie, cena, atrakcje

Dla turystów bardzo dobrą informacją jest fakt, że Twierdzę Modlin można zwiedzać samodzielnie. Wstęp jest wolny i ma charakter nieodpłatny.

Ciekawostką jest sama wartość tego obiektu. W 2013 roku Twierdza Modlin została sprzedana w ręce dewelopera za 18 mln zł.