Jakie polskie miasta warto zobaczyć?

Najpiękniejsze w podróżach jest to, że kierunków zwiedzania jest multum i zawsze pozostają te nieokryte lub takie, które chce zobaczyć się jeszcze raz. Przygotowaliśmy krótką listę najciekawszych miast w Polsce, które urzekają swoim stylem turystów i są warte odwiedzenia.

Przemyśl

To miasto cieszy się bardzo bogatą historią. Przemyśl to region, który może pochwalić się także wielokulturową tradycją i bardzo dużą liczbą zabytków. Urokliwe zakątki kryją okolice podzamcza oraz archikatedry przemyskiej. Z pewnością warto zobaczyć tutaj uliczki Asnyka, Kmity czy Fredry.

Poznań

Poznań również cechuje się niezwykle bogatą i długą historią. W Poznaniu warto zobaczyć z w pierwszej kolejności największe zabytki – Fara Poznańska czy Zamek Królewski. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest także Stary Rynek (3 co do wielkości rynek w Polsce). Ratusz, pałace oraz stare kamienice zapierają dech w piersi i z pewnością warto je zobaczyć.

Olsztyn

Urok Starego Miasta łączy się tutaj z młodzieńczym wigorem za sprawą najlepiej położonego kampusu w Polsce. Olsztyn idealnie łączy walory przyrodnicze miasta z jego klimatem. Promenada nad Jeziorem Długim, Las Miejski, Park centralny na rzeką Łyną to idealne tereny dla spacerowiczów i rowerzystów.

Szczecin

Szacuje się, że już ok. VII w. p.n.e. w miejscu aktualnego Szczecina istniała osada. W 1243 roku miejscu temu nadano prawa miejskie. Szczecin był pod panowaniem Prus, Niemiec, Szwecji i Brandenburgii, stąd możemy zobaczyć tutaj wiele budowli w różnych stylach.

Kielce

Turystom Kielce kojarzą się głównie z atrakcjami dostępnymi w pobliżu miasta – Święty Krzyż, skansen w Tokarni, Jaskinia Raj czy zamek w Chęcinach. Samo miasto jednak również zasługuje na uwagę. Rynek oraz główna ulica już kilka lat temu zostały odnowione, a miasto oferuje przyjezdnym naprawdę wiele atrakcji. Spośród atrakcji wartych zobaczenia z pewnością wymieniamy Kadzielnie, Wietrznie, Kamieniołomy oraz oczywiście kielecki rynek.