Zwiedzanie

Jakie polskie miasta warto zobaczyć?

Najpiękniejsze w podróżach jest to, że kierunków zwiedzania jest multum i zawsze pozostają te nieokryte lub takie, które chce zobaczyć się jeszcze raz. Przygotowaliśmy krótką listę najciekawszych miast w Polsce, które urzekają swoim stylem turystów i są warte odwiedzenia.

Przemyśl

To miasto cieszy się bardzo bogatą historią. Przemyśl to region, który może pochwalić się także wielokulturową tradycją i bardzo dużą liczbą zabytków. Urokliwe zakątki kryją okolice podzamcza oraz archikatedry przemyskiej. Z pewnością warto zobaczyć tutaj uliczki Asnyka, Kmity czy Fredry.

Poznań

Poznań również cechuje się niezwykle bogatą i długą historią. W Poznaniu warto zobaczyć z w pierwszej kolejności największe zabytki – Fara Poznańska czy Zamek Królewski. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest także Stary Rynek (3 co do wielkości rynek w Polsce). Ratusz, pałace oraz stare kamienice zapierają dech w piersi i z pewnością warto je zobaczyć.

Olsztyn

Urok Starego Miasta łączy się tutaj z młodzieńczym wigorem za sprawą najlepiej położonego kampusu w Polsce. Olsztyn idealnie łączy walory przyrodnicze miasta z jego klimatem. Promenada nad Jeziorem Długim, Las Miejski, Park centralny na rzeką Łyną to idealne tereny dla spacerowiczów i rowerzystów.

Szczecin

Szacuje się, że już ok. VII w. p.n.e. w miejscu aktualnego Szczecina istniała osada. W 1243 roku miejscu temu nadano prawa miejskie. Szczecin był pod panowaniem Prus, Niemiec, Szwecji i Brandenburgii, stąd możemy zobaczyć tutaj wiele budowli w różnych stylach.

Kielce

Turystom Kielce kojarzą się głównie z atrakcjami dostępnymi w pobliżu miasta – Święty Krzyż, skansen w Tokarni, Jaskinia Raj czy zamek w Chęcinach. Samo miasto jednak również zasługuje na uwagę. Rynek oraz główna ulica już kilka lat temu zostały odnowione, a miasto oferuje przyjezdnym naprawdę wiele atrakcji. Spośród atrakcji wartych zobaczenia z pewnością wymieniamy Kadzielnie, Wietrznie, Kamieniołomy oraz oczywiście kielecki rynek.

 

Powiązane tematy
Zwiedzanie

Co zabrać ze sobą na jesienny wyjazd?

Nie tylko latem warto zwiedzać polskie, urokliwe miasta. Również jesień to czas, w którym…
Czytaj dalej
TurystykaZwiedzanie

Pamiątki z podróży – jakie wybrać?

Lubisz zbierać pamiątki z podróży przypominające o miejscach, które udało Ci się zobaczyć?
Czytaj dalej
TurystykaZwiedzanie

Planowanie wycieczki – najważniejsze etapy przygotowań

Wybierając się na daleką wycieczkę nie można dać się całkowicie ponieść spontaniczności.
Czytaj dalej