Trójmiejski city break – co warto tu zobaczyć?

Do nadmorskich miejscowości, które uważane są za najważniejsze i najbardziej popularne zaliczamy oczywiście Gdynię, Gdańsk oraz Sopot, czyli po prostu Trójmiasto. Niewątpliwie nie sposób wymienić wszystkie atrakcje, które czekają na mieszkańców oraz turystów w tym miejscu, ponieważ jest ich naprawdę wiele. TO bardzo rozwinięte miasta, w których na co dzień organizowanych jest mnóstwo wydarzeń kulturalnych, festiwali i innych. Jakie miejsca warto zwiedzić, będąc w Trójmieście? Podpowiadamy.

Stocznia Gdańska wraz z Pomnikiem Poległych Stoczniowców i Europejskim Centrum Solidarności

Stocznia to symboliczne miejsce na mapie Gdańska, które z pewnością warto odwiedzić. Bramy historycznej nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Od 2014 roku znajduje się tu siedziba Europejskiego Centrum Solidarności. Budynek zawiera w sobie okresowe wystawy, biblioteki, biura oraz Sali dla dzieci. Mamy tu także do dyspozycji piękny taras z widokiem na Stocznie.

Gdańsk – Starówka

Myśląc o tym, co warto zobaczyć na gdańskiej starówce bardzo ciężko, wymienić jest jedno miejsce. Dlatego wpisujemy cały obszar Starego Miasta, który naprawdę wart jest zobaczenia. Z obiektów proszących się do odwiedzić wymieniamy Kościół Mariacki, posąg Neptuna, fasady przy Długim Targu, a zwieńczeniem wycieczki może być zdjęcie Żurawia z mostu.

AmberSky Gdańsk

Jedną z wizytówek Gdańska jest także koło widokowe, które ma wysokość 50 m. Jest to atrakcja, z której możemy spojrzeć na miasto zupełnie z innej perspektywy. Z lotu ptaka zobaczymy Stadion, Stocznie, Starówkę, a nawet odległy Hel.

Gdański Ogród Zoologiczny i Galeria Starych Zabawek

Jeżeli jesteśmy na wycieczce razem ze swoimi pociechami, to warto udać się z nimi do miejscowego ZOO, w którym można dostrzec zwierzaki z każdego zakątka świata. Dla mniejszych fanów zabawek i nie tylko dostępna jest także Galeria Starych Zabawek, która będzie sentymentalnym powrotem dla rodziców i sporą ciekawostką dla dzieci.

Park Oliwski

Wartym odwiedzenia miejscem jest także klimatyczny Park Oliwski. Na jego ternie mieści się Pałac Opatów, mały wodospad oraz palmiarnia. Jeżeli mamy czas i sprzyja pogoda, jest to świetnie miejsce na piknik.

Panorama Gdańska

Gdańsk z góry można podziwiać z licznych punktów widokowych dostępnych na terenie miasta. Zaliczamy do nich np. tzw. Zieleniaka lub Diabelski Młyn. Oprócz tego jest to np. wspomniane już wcześniej Europejskie Centrum Solidarności.

Rewa i Cypel Rewski

Rewa to typowo turystyczna, bardzo klimatyczna i spokojna miejscowość, która co roku oblegana jest przez turystów. Życie biegnie tutaj swoim tempem, a malowniczy Cypel Rewski z pewnością musi być na liście każdego fana nadmorskich miejscowości.