Warmińsko-mazurskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo warmińsko-mazurskie to wprost raj dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. To tutaj poczują oni spokój i zew zielonych terenów. Możemy doświadczyć tu pięknych widoków, malowniczych rzek oraz jezioro i dostrzec bogatą strukturę rozległych lasów. Jest to także rejon, w którym zobaczymy znaki burzliwej historii w postaci pięknych zabytków. Jakie miejsca warto tu odwiedzić?

Kanał Ostródzko-Elbląski i jego atrakcje

Nazywany także kanałem Ostródzko-Elbląskim jest jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem, które łączy jeziora Mazur z Morzem Bałtyckim. Jego wyjątkowość to także wspaniały, zapierający dech w piersi krajobraz.

Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia

Jeżeli wybieramy się na wycieczkę z dziećmi to z pewnością wartym odwiedzenia miejscem, jest Nowa Holandia, który rozpościera się na powierzchni aż 65 ha. Na terenie znajduje się sieć kanałów, której łączna długość wynosi ok. 24 km. Do dyspozycji gości jest także Rodzinny Park Rozrywki z wieloma atrakcjami.

Giżycko: atrakcje żeglarskiej stolicy Polski

Giżycko to już klasyk na mapie turystów wybierających się w okolicy Mazur. Posiada doskonale rozbudowaną bazę noclegową oraz ofertę dla przyjezdnych. Giżycko to kurort turystyczny z prawdziwego zdarzenia, gdzie odpoczniemy, dobrze zjemy i skorzystamy z możliwości podróży z luksusowych jachtach i klasycznych łódkach.

Frombork

Nazywany przez niektórych „klejnotem Warmii” zawiera Wzgórze Katedralne, które jest tu uważane za największą atrakcje miasta. W górującej gotyckiej świątyni mieści się grób wielkiego Mikołaja Kopernika, który żył, a także pracował we Fromborku i tu także opracował słynne dzieło „o obrotach sfer niebieskich”.

Lidzbark Warmiński

Jest to dawna stolica Warmii, a obecnie największy jej ośrodek. Wizytówką tego miejsca jest Zamek Biskupów Warmińskich, który niewątpliwie należy zobaczyć, będąc w pobliżu. To XIV-wieczna twierdza, która wraz z basztą, bastionem i przedzamczem stanowią jeden z najcenniejszych zabytków w całej Polsce.

Mamerki

Miejsce warte zobaczenia, ze względu na znajdowanie się tu najlepiej zachowanych kompleksów bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej.

Mosty w Stańczykach

Mosty kolejowe w Stańczykach od lat robią na turystach ogromne wrażenie. Oba wiadukty ciągną się na długość 200 metrów i posiadają 36 metrów wysokości.