Triumfalny powrót Juwenaliów do Elbląga po pięcioletniej przerwie

Już po raz pierwszy od czasu, gdy świat sparaliżowała pandemia, studenci z Elbląga zorganizowali swoje ulubione święto – Juwenalia. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 6 czerwca i przyciągnęła rzesze młodzieży na ulice miasta. Uczestnicy cieszą się, że mają okazję do wspólnej zabawy w doskonałej atmosferze.

Decyzją studentów, kalendarz miejscowych wydarzeń został znowu uzupełniony o Juwenalia. To popularne międzyuczelniane święto wróciło po pięcioletniej przerwie spowodowanej globalną pandemią. Jak mówi Jarosław Niedojadło, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, Juwenalia stanowią nieodłączną część miejskiego krajobrazu i podkreślają obecność studentów w przestrzeni publicznej. Ta edycja stanowi nowy początek dla młodych ludzi, którzy muszą na nowo przyswoić sobie tradycję Juwenaliów.

Uroczyste otwarcie Juwenaliów Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu miało miejsce podczas kolorowej parady, która przeszła przez miasto. Studenci, wspomagani przez uczniów elbląskich szkół ponadpodstawowych, przemaszerowali od siedziby uczelni przy al. Wojska Polskiego do Starego Miasta, gdzie symbolicznie przejęli klucze do miasta.

Studentka pierwszego roku Akademii Nauk Stosowanych, Gabrysia, wyraziła swoje zadowolenie z możliwości udziału w tej wyjątkowej imprezie. Wykorzystując sprzyjającą aurę i doskonałą atmosferę, studenci planują cieszyć się całodziennym świętowaniem.

Program Juwenaliów jest pełen atrakcji. Na przystani Grupy Wodnej studenci będą mieli okazję rywalizować w zawodach sportowych, takich jak regaty kajakowe na rzece Elbląg. Wieczorem odbędzie się after party w Domu Rektora. Nikola Lubek, inna studentka ANS, dodała, że wspólne spędzanie czasu i celebrowanie tych wyjątkowych chwil to najważniejsze aspekty tego wydarzenia.