Szlakiem Mikołaja Kopernika po Elblągu – spacer z przewodnikiem

Kochający nasze miasto, Elbląg, zapraszamy na szczególny spacer po ścieżkach, które kiedyś pokonywał sam Mikołaj Kopernik. Naszą wycieczkę pieszą zaplanowaliśmy na najbliższą sobotę, która wypada 14 października, o godzinie 11:00. Prowadzącym spacer będzie Leszek Marcinkowski, członek elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK).

Nasz spacer to część szerszych działań, które towarzyszą aktualnej wystawie „Kosmos w zabytkowych drukach Biblioteki Elbląskiej”. Prezentacja ta skupia się na unikalnych publikacjach dotyczących astronomii.

Podczas naszego miejskiego spaceru, będziemy odwiedzać różne lokalizacje usytuowane w starym mieście Elbląga, które są związane z osobą i działalnością Mikołaja Kopernika. Rzecz jasna, jak dobrze wszyscy wiemy, Kopernik miał wiele okazji do odwiedzenia i pobytu w Elblągu. Nasz przewodnik podczas spaceru podzieli się informacjami na temat relacji Kopernika z elbląskim Kościołem św. Mikołaja – miejscem, które miało kluczowe znaczenie w życiu tego wybitnego astronoma. Dowiemy się również o elbląskim odłamie renesansu, kiedy to miasto było istotnym centrum kultury i nauki.

Przewidujemy, że czas trwania naszego spaceru wyniesie około 2 godziny. Całkowita długość trasy będzie wynosiła około 2 km. Wszyscy chętni do dołączenia do nas, powinni się zebrać o godzinie 11:00 przed głównym wejściem Biblioteki Elbląskiej, która znajduje się przy ulicy św. Ducha 3-7.