Rewitalizacja elbląskiego kąpieliska: strony podpisują umowę

Umowa na przeprowadzenie rewitalizacji miejskiego kąpieliska w Elblągu została oficjalnie podpisana przez prezydenta miasta – Witolda Wróblewskiego i reprezentantów budowlanej korporacji Strabag. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 90,5 miliona złotych.

Prezydent Elbląga oczekuje, że prace związane z modernizacją zakończą się do 9 czerwca 2025 roku. Wyraził on nadzieję, że tak właśnie będzie, zważywszy na wydatki związane z utrzymaniem otwartej infrastruktury pływalni w specyficznym polskim klimacie.

– Liczę na to, że bardzo szybko ruszymy z realizacją projektu, aby już w czerwcu 2025 móc cieszyć się gotowym obiektem. Zdajemy sobie sprawę, iż jest to zadanie skomplikowane, zwłaszcza że nasze klimatyczne warunki są znacznie różne od tych, które panują na przykład w Chorwacji. Jednak niezależnie od trudności, jestem pewien, że poradzimy sobie – powiedział Witold Wróblewski.

Pełnomocnik firmy Strabag i jednocześnie dyrektor techniczny Oddziału Północnego, Robert Wysocki, zapewnił jednak, że elblążanie mogą być spokojni o terminowość prac.

– Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i mogę obiecać, że do czerwca 2025 roku mieszkańcy Elbląga będą mogli skorzystać z nowego, nowoczesnego parku wodnego przy ulicy Spacerowej – oznajmił Wysocki.

Planowana jest budowa nowego kąpieliska, które będzie się mieściło na terenie dawnego basenu wojskowego, zamkniętego w 2012 roku. Głębokość nowego obiektu wyniesie od 1,2 m do 1,8 m. Obiekt zostanie zbudowany na obszarze około 3,5 hektara. Na jego terenie znajdą się m.in.: 5 zjeżdżalni, tory pływackie, brodzik dla najmłodszych użytkowników, rwąca rzeka oraz pomosty i boiska do siatkówki plażowej i gry w kometkę.

Na realizację planów miasto otrzymało dofinansowanie z funduszy rządowych w wysokości 65 milionów złotych. Pozostałe środki pochodzą z emisji obligacji przez samorząd Elbląga, na co zgodziła się większość radnych podczas ostatniego posiedzenia.