MiastoTurystykaZabytkiZwiedzanie

Starówka w Elblągu

Miłośnikom zabytkowych miast i pięknych budowli w Elblągu nuda z pewnością nie zagrozi. Jakie atrakcje czekają tutaj na turystów? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po Elblągu?

Choć Elbląg jest miastem pełnym atrakcji, warto zacząć odkrywanie jego piękna od wizyty na terenie Starego Miasta. Spacer po tej części Elbląga jest najlepszym sposobem na poznanie historii ośrodka miejskiego, którego lokacja nastąpiła w 1246 roku. Os samego początku swej historii Elbląg był bardzo ważnym ośrodkiem portowym, powiązanym z Hanzą. Aż do początków XIV wieku w mieście tym urzędowali Krzyżacy, po pokoju toruńskim miasto to znalazło się jedna z polskich granicach. I dobrze, bo okres panowania Zygmunta Augusta przyniósł tutejszemu portowi wiele korzyści. Dziś jest to ważny ośrodek turystyczny oraz rewelacyjny cel wycieczki dla każdego, kto wypoczynek w rejonie Zalewu Wiślanego chce połączyć z lekcją historii. W jaki sposób można tutaj spędzić wolny czas?

Zwiedzanie Elbląga warto rozpocząć od wizyty w katedrze św. Mikołaja. Świątynia ta jest cennym zabytkiem, a jej wysoka wieża cieszy się wielkim powodzeniem jako punkt widokowy. Z urządzonego tutaj tarasu można podziwiać zarówno starówkę, jak i jej najbliższe otoczenie. Zamkowy skrzydło, służące obecnie jako siedziba muzeum historycznego, Kościół Mariacki i Brama Targowa, dawny szpital św. Ducha – oto kolejne atrakcje, którym w trakcie wycieczki po Elblągu warto się uważniej przyjrzeć.

Powiązane tematy
ZabytkiZwiedzanie

Święta Lipka: co warto tutaj zobaczyć?

To znane sanktuarium maryjne jest nie tylko celem licznych pielgrzymek, ale i ważnym punktem w…
Czytaj dalej
MiastoZwiedzanie

Elbląg i jego atrakcje

Jest jednym z najciekawszych miast w Polsce, a położenie w pobliżu słynnych Żuław Wiślanych…
Czytaj dalej
MiastoTurystykaZabytkiZwiedzanie

Elbląg: co warto zobaczyć w tym mieście?

Elbląg jest ciekawym celem wycieczki dla każdego, kto interesuje się historią i chce w ciekawy…
Czytaj dalej