Próba rozboju w elbląskiej restauracji za pomocą plastikowego pistoletu

W Elblągu doszło do niecodziennej sytuacji, kiedy to grupa młodzieży postanowiła wystraszyć personel jednej z restauracji, używając atrapy pistoletu. Funkcjonariusze departamentu ds. mienia zatrzymali trzech młodych sprawców, którzy próbowali dokonać napadu rabunkowego na lokal gastronomiczny położony w centrum miasta. Jednak ich plany pokrzyżowała odważna reakcja obsługi restauracji, która usunęła jednego z napastników na zewnątrz.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę. Trzy osoby w wieku 16 i 17 lat wpadły na pomysł sterroryzowania pracowników jednego z lokali w Elblągu, używając do tego celu plastikowej imitacji broni palnej. Próba napadu nie powiodła się. Chłopak w wieku 17 lat, który groził personelowi atrapą pistoletu, został szybko usunięty z lokalu przez jednego z pracowników, tuż po tym jak pokazał swoje „narzędzie”.

Dzień później, cała trójka młodocianych przestępców została aresztowana przez policję. Dwaj nastolatkowie w wieku 16 lat będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem dla nieletnich. 17-latek, ze względu na swój wiek, stanie przed sądem jako osoba pełnoletnia. Sąd zadecyduje o dalszym losie młodzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.