Podwójne wypadki na drogach Pasłęka

29 października na ulicach Pasłęka doszło do dwóch różnych incydentów drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce na ulicy Wojska Polskiego, gdzie 44-letni mężczyzna prowadzący BMW nie udzielił pierwszeństwa 67-letniemu motocykliście na rondzie. W wyniku tego nieuwzględnienia zasad ruchu drogowego doszło do kolizji, w której motocyklista przewrócił się, odnosząc obrażenia na ręce. Został on następnie przewieziony do elbląskiego szpitala na dalsze leczenie. Warto zauważyć, że zarówno kierowca BMW, jak i poszkodowany motocyklista byli trzeźwi podczas zdarzenia.

Drugi wypadek miał miejsce na ulicy Dworcowej. Tam 18-letnia dziewczyna, prowadząc auto marki Audi, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Na zakręcie straciła kontrolę nad swoim pojazdem i uderzyła najpierw w lampę uliczną, a potem w drzewo. 17-letnia pasażerka audi została ranna w wyniku tej kolizji i musiała zostać przewieziona do szpitala w Elblągu. Mimo dramatycznej sytuacji, kierująca była trzeźwa.

W związku z tymi incydentami, funkcjonariusze policji przypominają o konieczności zachowania ostrożności na drodze, zwłaszcza teraz, gdy nadchodzi dzień Wszystkich Świętych i ruch na drogach znacznie się zwiększa.