Pościg w powiecie braniewskim za kierowcą zignorowawszym kontrolę drogową

Dzielni strażnicy z Oddziału Straży Granicznej Warmińsko-Mazurskiego działający na terenie powiatu braniewskiego, zostali zmuszeni do podjęcia pościgu za jednym z kierowców. Ten ostatni, pomijając kontrolę drogową, podjął decyzję o ucieczce.

Wydarzenie miało miejsce 7 stycznia, kiedy to funkcjonariusze obecni na Placówce Straży Granicznej w Braniewie rozpoczęli rutynową kontrolę pojazdu Kia Carnival. Okazało się wówczas, że auto nie dysponuje odpowiednim oświetleniem do poruszania się po drogach publicznych. Próba nawiązania kontaktu z kierowcą doprowadziła do kolejnych nieprawidłowości – mężczyzna przyznał, iż nie posiada przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Ponadto, odmówił podania swoich danych personalnych. Następnie, bez ostrzeżenia, ruszył w pogoń, zmuszając strażników do natychmiastowego rozpoczęcia pościgu.

Po pokonaniu dystansu przekraczającego 20 kilometrów, funkcjonariusze Straży Granicznej byli w stanie zatrzymać uciekiniera. Jak się okazało, był to rezydent powiatu braniewskiego. Dodatkowo, w trakcie dalszych ustaleń wykryto, że mężczyzna nie posiadał ważnego prawa jazdy, a także nie miał aktualnej polisy OC na swój pojazd.

Obecnie, 51-letni uciekinier będzie musiał odpowiadać przed sądem za szereg zarzutów. Zostanie mu postawione do zarzutu m.in. ucieczka z miejsca kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem bez posiadanych uprawnień.