Porta Mare coraz bliżej. Wiadomo, kiedy ruszy budowa

Dobiegła końca procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę biurowca Porta Mare, który będzie pierwszym w Elblągu obiektem klasy A. Pracownia architektoniczna Pas Projekt, która przygotowała dokumentację projektową dla budowy wskazała, że nowoczesny budynek będzie zachwycał swoim wyglądem i funkcjonalnościami.

Zgodnie z treścią dokumentacji, budynek powstanie na elbląskiej Wyspie Spichrzów. Nowoczesna budowla będzie się składać z ośmiu segmentów, których cechą charakterystyczną będzie skierowany w stronę rzeki spadzisty dach. Całość będzie nawiązywała do zabytkowej starówki i historycznej zabudowy tego miejsca.

Niebawem początek budowy

Inwestycja na Wyspie Spichrzów będzie realizowana w ramach Programu Fabryka. Całkowita wartość budowanego obiektu wyniesie 90 milionów złotych, natomiast początek budowy planowany jest na wiosnę 2022 roku. Poza samymi kwestiami technicznymi istnieje jeszcze kilka dobrych wiadomości.

W wyniku podwyższenia kapitału spółki Fabryka – Porta Mare Sp. z o.o., która będzie realizowała inwestycję gmina miasto Elbląg wniosła do inwestycji trzy działki o łącznej powierzchni 6,6 tys. metrów kwadratowych, na których wybudowany zostanie biurowiec. Pomoże to w pobudzeniu ekonomicznego potencjału miasta.

Dostępnych będzie mnóstwo metrów kwadratowych

Na obszarze ponad sześciu tysięcy metrów kwadratowych biurowca „Porta Mare” pojawią się wysokiej klasy biura, a także powierzchni pozwalające na prowadzenie działalności aparthoteli oraz przestrzenie handlowo-usługowe. Budynek powstanie przy ulicy Warszawskiej na nabrzeżu rzeki Elbląg, które zostanie odpowiednio zmodernizowane.

Projekt ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej Elbląga. Dotyczy umocnienia i zagospodarowania zachodniego brzegu rzeki Elbląg na długości ok. 1 km od mostu w ciągu Al. Kard. Wyszyńskiego wzdłuż linii Wyspy Spichrzów. Dodatkowo zostaną wykonane zadania z zakresu modernizacji nabrzeży.