Mieszkańcy Elbląga mogą się nauczyć jeździć na łyżwach

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu organizuje spotkania, w trakcie których wszyscy chętnie mogą się nauczyć jeździć na łyżwach. Wszystkie chętne osoby będą mogły to zrobić podczas zajęć z instruktorem, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:00 na lodowisku Helena.

Rozpoczął się już kolejny sezon jazdy na łyżwach na elbląskim lodowisku Helena. W organizowanych tam co tydzień ćwiczeniach mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Poprowadzi je Zuzanna Ziemińska, profesjonalna trenerka łyżwiarstwa, która na co dzień usprawnia umiejętności łyżwiarzy figurowych w klubie UKS Szóstka Elbląg.

Zasady i koszt zajęć

Nie ma granicy wiekowej, do której można się nauczyć jeździć na łyżwach. W trakcie organizowanych zajęć tafla elbląskiego lodowiska będzie podzielona na dwie części, co pozwoli na sprawne i bezpieczne prowadzenie zajęć. Na jednej jeździć będą osoby początkujące, zaś druga będzie ogólnodostępna dla wszystkich miłośników jazdy.

Jednorazowy koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 11 złotych dla dzieci i młodzieży oraz 14 złotych dla pozostałych osób. W przypadku posiadania elbląskiej Karty Dużej Rodziny wejściówki kosztują odpowiednio 9 i 11 złotych od osoby. Zajęcia w Helenie będą trwać po 50 minut, a uczestnicy nie muszą posiadać własnych łyżew.

Ogólnodostępne lodowiska Helena

Na terenie lodowiska funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, w której można wypożyczyć łyżwy za 8 złotych. Dodatkowo uczestniczące w zajęciach dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać z pingwinka, którego zadaniem jest pomoc w jeździe. Wszyscy chętni są zapraszani na zajęcia co wtorek o godzinie 18:00.

Dodatkowo lodowisko będzie ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 18:00 i 19:00, a także w weekendy w godzinach 12:30, 13:30, 14:40, 15:40 i 16:50. Każda sesja jazdy trwa 50 minut.