Weekend w Elblągu

Policjanci podsumowali weekend w Elblągu 

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu podsumowali miniony weekend 17-18 grudnia. Co działo się w Elblągu? 

Policjanci z elbląskiej policji stale kontrolują bezpieczeństwo w mieście oraz na drogach. Tak było również w miniony weekend, podczas którego funkcjonariusze prewencji interweniowali 149 razy. W trakcie kontroli na ulicach Elbląga wylegitymowano 363 osoby oraz zatrzymano na czas wytrzeźwienia 15 mężczyzn. Mandat w tym czasie otrzymało 21 osób, a pouczenie 53. Skierowano również 6 wniosków o ukaranie do sądu. 

Policjanci pracujący w ruchu drogowym odnotowali natomiast 17 kolizji, nie doszło jednak do wypadków drogowych. W weekend zatrzymano także 75 kierowców, którzy nie spojrzeli na licznik i przekroczyli dopuszczalną prędkość. 

Jak podaje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu, patrol prewencji unieruchomił w sobotę rekordzistę, który wsiadł za kółko po alkoholu. To 24-letni mieszkaniec Malborka, który miał sądowy zakaz prowadzenia oraz 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie kierującym audi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. 

Więcej wydarzeń z dróg i pracy policji w Elblągu, znajdziesz w zakładce Kronika policyjna Elbląg