Prąd Elbląg

Dodatek elektryczny w Elblągu

Od początku grudnia, można już składać wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego. Przysługuje on gospodarstwom domowym zamieszkującym gminę Elbląg, które jako główne źródło ogrzewania wykorzystują prąd.

W Elblągu obsługą wniosków o dodatek elektryczny zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który mieści się przy ulicy Browarnej 85. Mieszkańcy mogą złożyć również wniosek w formie elektronicznej, uwierzytelniając go zarówno profilem zaufanym, jak i składając na nim podpis kwalifikowany. 

Dodatek do prądu przysługuje gospodarstwom, które jako źródło ogrzewania w deklaracji CEEB wykazały urządzenia zasilane prądem. Bojler, pompa ciepła, piec akumulacyjny itp. musi przy tym być głównym źródłem ciepła dla danej nieruchomości. Wykluczone są jednak osoby, które zasilają swoje posiadłości wytworzonym prądem ze źródeł odnawialnych np. fotowoltaiką. 

 

Kwota, którą można otrzymać po złożeniu wniosku, zależy przede wszystkim od zużytej energii w ubiegłym roku. Gospodarstwa, które udowodnią przedstawionymi rachunkami zużycie w ciągu roku większe niż 5000 kWh otrzymają 1500 zł natomiast pozostałe gospodarstwa 1000 zł.