Podsumowanie działalności policji w Elblągu podczas minionego weekendu

Korpus policji z sekcji ruchu drogowego przeprowadził kontrolę dokumentów u 205 jednostek oraz przeprowadził inspekcję techniczną 192 samochodów. Aresztowali 106 osób, które przekroczyły maksymalnie dozwoloną prędkość na drogach. Wśród wielu przypadków, pojawił się również jeden kierujący, który nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu. Policjanci wystawili 100 mandatów karnych oraz przeprowadzili 30 pouczeń dla osób łamiących przepisy drogowe. Do sądu trafiło 12 wniosków o ukaranie. Przeprowadzili również testy na zawartość alkoholu we krwi u 527 kierowców. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

Najbardziej niechlubnym przypadkiem był 50-letni mężczyzna, który prowadził fiata. Został on zatrzymany w miejscowości Pomorska Wieś (gm. Milejewo). Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie, pomimo iż miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Policja podczas tego weekendu odnotowała 16 kolizji drogowych oraz jeden poważny wypadek. Ten ostatni miał miejsce w miniony piątek na ulicy Legionów w Elblągu. 18-letni kierowca samochodu marki Seat potrącił 11-letnią dziewczynkę, która poruszała się na hulajnodze. Prawo jazdy młodego kierowcy zostało natychmiastowo zatrzymane. Na szczęście, był on trzeźwy.

W tym samym czasie, funkcjonariusze prewencji przeprowadzili 118 interwencji. Legitymowali również 307 osób na ulicach miasta. Zatrzymali pięć osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości i tyle samo osób trafiło do izby wytrzeźwień. Zostało aresztowanych dwóch sprawców przestępstw, którzy zostali złapani na gorącym uczynku. Wystawili 28 mandatów, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.