Interwencja na drodze S7: Policjanci pomogli rannemu wilkowi

W ostatnią sobotę, 11 maja 2024 roku, funkcjonariusze policji dokonali niecodziennej interwencji na drodze krajowej S7 w pobliżu miejscowości Małdyty. W wyniku zdarzenia, które miało miejsce, wilk, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód, został pod opieką policji do czasu przetransportowania go do leczenia.

Przed południem tego samego dnia (11.05.2024 r.), centrala alarmowa 112 otrzymała szereg zgłoszeń od podróżnych poruszających się drogą S7 w kierunku Gdańska. Informowali oni o obecności wilka na pasie drogowym nieopodal Małdyt. Z doniesień wynikało, że stan zdrowia zwierzęcia budzi obawy – było ono ranę i miało trudności z poruszaniem się.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol z komisariatu w Morągu, który po dotarciu potwierdził prawdziwość zgłoszeń. Funkcjonariusze odpowiedzialnie zabezpieczyli teren zdarzenia i oczekiwali na przyjazd załogi weterynaryjnej.

Ekipa weterynaryjna z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji „Jelonki”, usytuowanego w Nowym Montarzysku w gminie Młynary, zastosowała specjalne środki usypiające, a następnie przeniosła wilka do klatki transportowej. Następnie zwierzę zostało przekazane do kliniki weterynaryjnej na dalszą opiekę i diagnozę. Przypuszcza się, że wilk mógł zostać potrącony przez pojazd podczas próby przedostania się przez jezdnię.