Podsumowanie działalności elbląskiej policji podczas ostatniego weekendu

Pod koniec minionego weekendu, służby policyjne z Elbląga dokonały podsumowania swoich działań. Według zebranych danych, na drogach doszło do 10 kolizji i jednego wypadku. Policjanci rejestrowali 112 sytuacji, gdzie kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, przy czym dwie z nich dotyczyły przekroczenia limitu o ponad 50 km/h.

W ramach działań prewencyjnych, funkcjonariusze wylegitymowali 370 osób i interweniowali 150 razy. Siedmiu nietrzeźwych przewieziono do izby wytrzeźwień. W sumie nałożyli 46 mandatów oraz pouczyli w 83 przypadkach. Przeprowadzili także kontrolę stanu technicznego 49 pojazdów.

Specjalistyczna grupa funkcjonariuszy zajmujących się ruchem drogowym, wylegitymowała dodatkowo 197 osób i sprawdziła 187 pojazdów. Przedstawiciele tej grupy przebadali alkomatem aż 484 kierujących. Nałożyli oni również 102 mandaty, skierowali do sądu 9 wniosków o ukaranie oraz zastosowali pouczenie w 41 przypadkach. Odnotowali oni też już wspomniane 112 przypadków przekroczenia prędkości, w tym 2 o wartości większej niż 50 km/h.

Podczas swojej służby, policjanci interweniowali przy 10 kolizjach drogowych i badali miejsce jednego zdarzenia o charakterze wypadku. Do niego doszło w sobotę, 2 kwietnia 2024 roku, w miejscowości Kamiennik Wielki w gminie Milejewo. Młody kierowca, jadący volkswagenem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadając pod nadjeżdżający samochód ciężarowy marki volvo. 25-letni mężczyzna doznał obrażeń w postaci urazu ręki i miednicy. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala a jego krew przekazano do analizy laboratoryjnej. Osoba kierująca volvo była trzeźwa. Obecnie trwają śledztwa mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku.