Podróż w czasie: Przegląd wiadomości z Elbląga z lat 50-tych

Bałtyckie Zakłady Ceramiczne, zlokalizowane w Tolkmicku, zgromadziły ogromne ilości towaru, której wartość przekracza 3 miliony złotych. Z powodu braku wystarczającej przestrzeni magazynowej, konieczna jest przesyłka tych produktów – informowały źródła prasowe w 1950 roku.

Miasto Elbląg zaprosiło, jak co tydzień na kolejną podróż do przeszłości, tym razem poruszając tematyki pracownicze, handlowe i sportowe. Nasza podróż pozwoli nam także odwiedzić Tolkmicko.

Elbląg, w kontekście uspołecznionego handlu, ma wiele poważnych osiągnięć. Państwowe i spółdzielcze punkty sprzedaży stanowią aż 85 procent całkowitego obrotu handlowego w mieście. Planowane sklepy Miejskiego Handlu Detalicznego mają na celu poprawę zaopatrzenia robotniczych dzielnic miasta.

Dzień Kultury Fizycznej w Elblągu był świętowany jako wielka manifestacja sportu ludowego. Na miejskim stadionie uroczystość zgromadziła około 4000 osób. Uroczystości rozpoczęły się defiladą sportowców, szkół podstawowych i średnich oraz SKS, ZKS Stal i Włókniarz.

W kontekście pracy, Roman L. i Zygmunt T., pracownicy Państwowej Drukarni w Elblągu, zostali ukarani przez Sąd Grodzki za uporczywe i złośliwe naruszenie dyscypliny pracy. Wyrok sądu nakłada na nich potrącenie 13 procent ich wynagrodzenia przez okres dwóch miesięcy.

Antoni Z., kowal ze spółdzielni budowlanej w Elblągu, za samowolne opuszczenie pracy na 13 dni, został skazany na obcięcie jego wynagrodzenia o 10 procent przez dwa miesiące.

Bałtyckie Zakłady Ceramiczne w Tolkmicku gromadzą ogromną ilość towaru, którego wartość przekracza 3 miliony złotych. Absolutnie konieczna jest wysyłka tych produktów, ponieważ obecnie magazyny zakładu nie mogą pomieścić wszystkich wyprodukowanych wyrobów.

Apteka „Pod Aniołem”, mieszcząca się przy ulicy 1 Maja, pełni dyżur od godziny 19 do godziny 9.