Planowana inwestycja na Wyspie Spichrzów: nowe osiedle mieszkalne zmienia krajobraz

Mowy jest o miejscu pełnym potencjału, które jest Wyspą Spichrzów. Tu właśnie, po zakończonym ponad rok temu procesie rozbiórki garaży i budynków usługowych, ruszają prace przygotowawcze do poważnej inwestycji. Teren został już odpowiednio ogrodzony a deweloper z Gdańska planuje tu powstanie nowego osiedla mieszkalnego. Inwestycja, choć wciąż na etapie planowania, obiecuje wiele.

W 2022 roku działka o powierzchni 1,1 hektara, znajdująca się pomiędzy ulicami: Warszawską, Szańcową i Kupiecką, została zakupiona od miasta przez gdańską firmę Inpro za kwotę 5 mln zł. Teren ten był wcześniej zabudowany budynkami usługowymi i gospodarczymi. Po ich rozbiórce zniknęły pozostałości po dawnych warsztatach i komisach samochodowych, które działały w tym miejscu przez lata. Zamiast nich deweloper planuje stworzenie nowego osiedla.

Na terenie nowego osiedla Walor powstaną 186 mieszkań oraz 5 lokali usługowych. Prace have been będą prowadzone dwuetapowo, czego informuje Anna Miastkowska z PRoStrategic Communication. W ramach umowy drogowej planowana jest również przebudowa ulic Kupieckiej i Szańcowej oraz chodnika wzdłuż ulicy Warszawskiej.

W końcu ubiegłego roku deweloper otrzymał zezwolenie na budowę kompleksu mieszkaniowego na Wyspie Spichrzów. Projekt przewiduje również budowę garaży oraz infrastruktury drogowej i technicznej. Jak obecnie wygląda postęp prac? Anna Miastkowska wyjaśnia, że spółka Inpro nadal prowadzi prace przygotowawcze pod tę inwestycję. Plany dotyczą rewitalizacji terenu przy ulicy Warszawskiej, który do tej pory nie był wykorzystywany.

Inwestycja na Wyspie Spichrzów to kolejna duże przedsięwzięcie w tym miejscu. W sąsiedztwie rośnie biurowiec Porta Mare, którego ukończenie zaplanowane jest na sierpień bieżącego roku. Wydaje się, że przyszłość Wyspy Spichrzów będzie pełna niespodzianek i znaczących zmian.