Młody mężczyzna na targowisku miejskim zatrzymany za posiadanie narkotyków

Na terenie publicznym, jakim jest targowisko miejskie, doszło do interwencji patrolu prewencji. Młody mężczyzna w wieku 18 lat, który konsumował tam alkohol, został zweryfikowany przez policję. Jego nerwowe zachowanie podczas interakcji z funkcjonariuszami spowodowało, że poddano go przeszukaniu. Skutkiem tego było odkrycie nielegalnych substancji, które posiadał. Po tych wydarzeniach trafił on do aresztu policyjnego, skąd teraz będzie musiał się tłumaczyć przed sądem.

Zdarzenie to miało miejsce w piątkowy wieczór (13.10) przed godziną 22.00. Funkcjonariusze podchodząc do 18-latka na targowisku, postanowili sprawdzić jego tożsamość. Podczas kontroli, jego nerwowość sprowokowała funkcjonariuszy do dalszych czynności – przeszukania młodego mężczyzny. W trakcie sprawdzania jego osobistych rzeczy odkryli oni w paczce papierosów folię z białą substancją, identyfikowaną jako amfetamina. Ponadto, w jednym z kieszeniowych przedziałów jego torby znaleziono miniaturową, elektroniczną wagę.

Podczas dalszego przeszukania zauważono jeszcze jedną folię zawierającą susz oraz trzy woreczki strunowe. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że susz to marihuana. Wśród osobistych rzeczy 18-latka policja odnajduje dwie karty bankomatowe, które zwróciły ich uwagę faktem, że były wydane na dwie różne osoby. Młody mężczyzna tłumaczył, że jedną z nich otrzymał od znajomego, natomiast drugą podobno znalazł na targowisku.

Cała ta sytuacja doprowadziła do aresztowania młodego mężczyzny i teraz będzie musiał on odpowiadać za posiadanie narkotyków przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.