Mężczyzna pod wpływem alkoholu przewożący dziecko na rowerze skazany na grzywnę i zakaz prowadzenia jednośladów

38-letni mężczyzna, który będąc pijanym przewoził swoje dziecko na rowerze, został ukarany przez sąd. Kara to grzywna w wysokości 3000 złotych oraz półroczny zakaz poruszania się jednośladem.

Sąd orzekł swoją decyzję w sprawie mężczyzny, który mając niemalże 3 promile alkoholu w swoim organizmie, zdecydował się na przewiezienie swojego dziecka rowerem. W efekcie, oprócz znacznej kwoty grzywny – 3000 złotych, mężczyzna otrzymał również 6-miesięczny zakaz używania roweru jako środka transportu. Informacje o tej decyzji sądu zostały przekazane przez Komendę Miejską Policji w Elblągu.

Cała sytuacja miała miejsce w lipcu poprzedniego roku, w miejscowości Krzewsk. Podczas patrolu policyjnego, funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali do kontroli 38-letniego mężczyznę, który przewoził rowerem swoje dziecko. Wynik kontroli alkomatem okazał się alarmujący – mężczyzna miał w organizmie aż 2,96 promila alkoholu. W wyniku tego zdarzenia, policjanci skierowali sprawę do sądu, który ostatecznie uznał mężczyznę winnym popełnienia trzech wykroczeń i wymierzył mu odpowiednią karę.