Kierowca Nissana Almery z 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję na S7

Wczesnym rankiem 4 stycznia, o godzinie 1.30, wystąpiło zdarzenie drogowe na trasie S7, za które odpowiedzialny okazał się 40-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Nissan Almera. W wyniku nieodpowiedniego zachowania na drodze, kierujący pojazdem doprowadził do kolizji z barierą energochłoną.

Sytuacja miała miejsce na terenie miejscowości Bogaczewo, na znacznej części drogi S7. Po interwencji funkcjonariuszy ruchu drogowego, ujawnione zostały niepokojące fakty. Analiza stanu trzeźwości mężczyzny wykazała obecność niemal 1,5 promila alkoholu we krwi, co jest wartością znacznie przekraczającą dopuszczalne normy.

Nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie na drodze nie pozostało bez konsekwencji dla 40-latka. Został on ukarany mandatem w wysokości aż 3000 złotych przez interweniujących policjantów. Warto jednak wspomnieć, że to nie koniec problemów prawnych mężczyzny. Czeka go również postępowanie sądowe za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, co może skutkować karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Informacje o zdarzeniu przekazał nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.