Kierowca Audi zderzył się z drzewem w powiecie braniewskim

W sobotę, 2 września, kilka minut po siódmej rano, Biuro Operacyjne Komendy Braniewskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie dotyczące wypadku samochodowego. Zgłoszenie dotyczyło incydentu z udziałem pojazdu osobowego.

Incydent miał miejsce na terenie powiatu braniewskiego. Doszło do niego na drodze powiatowej, między Pakoszami a miejscowością Kierpajny Wielkie. Mężczyzna w wieku 25 lat, mieszkaniec gminy Pieniężno, prowadzący samochód marki Audi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył czołowo w drzewo.

W samochodzie podróżował jedynie kierowca. Został on z poważnymi obrażeniami przewieziony helikopterem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Olsztynie.

Służby ratunkowe na miejscu zdarzenia były reprezentowane przez strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków-ochotników z OSP Pieniężno. Dodatkowo, na miejscu obecny był zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji. Ze względu na prowadzone działania ratunkowe, ruch na drodze został tymczasowo wstrzymany.