Incydent drogowy na alei Grunwaldzkiej w Elblągu: 78-letni kierowca potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych

Dnia dzisiejszego, 12 grudnia, o godzinie 15.30 na nowo utworzonym przejściu dla pieszych przy alei Grunwaldzkiej w Elblągu, zdarzyła się niefortunna sytuacja. Mężczyzna został potrącony przez samochód, za kierownicą którego siedział 78-letni senior.

Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu pojawiły się służby ratunkowe: policja, straż pożarna i zespół medyczny. Wszystkie te jednostki zostały skierowane na miejsce incydentu, aby udzielić pomocy i przeprowadzić niezbędne czynności.

Z pierwszych ustaleń uzyskanych od elbląskiej drogówki wynika, że starszy mężczyzna prowadzący pojazd marki Ford, poruszając się aleją Grunwaldzką w stronę ulicy Rawskiej, zignorował sygnalizację świetlną. Przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, co doprowadziło do potrącenia przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyzny w wieku około 70 lat.

Potrącony mężczyzna został natychmiastowo przewieziony do najbliższego szpitala. Jak podają źródła, najprawdopodobniej doznał złamania nogi.

Na miejscu wypadku policja kontynuuje śledztwo dotyczące szczegółowych okoliczności zdarzenia. Kierowcy, 78-latkowi, funkcjonariusze prawdopodobnie zatrzymają prawo jazdy. Dodatkowo, sporządzą wniosek do sądu o ukaranie winnego zdarzenia.

W wyniku tego incydentu na miejscu doszło do utrudnień w ruchu drogowym.