Gdzie warto zjeść w Elblągu?

Mieszkańcy oraz przyjezdni posiadają wspólny mianownik – wszyscy lubią dobrze zejść. O ile tubylcy mogą doskonale zdawać sobie sprawę, gdzie warto zjeść w Elblągu, o tyle turyści takiej wiedzy mogą nie mieć. Stworzyliśmy wiec subiektywną listę lokali, w których można zejść pyszne dania.

Restauracja Metamorfoza

To miejsce wyróżnia się przede wszystkim bardzo ciekawie urządzonym wnętrzem. Ponadto restauracja serwuje różnorodne potrawy, a menu jest bardzo zróżnicowane. Znajdzie tu dla siebie więc niemal każdy, nawet wegetarianie. Lokal mieści się przy ul. Stary Rynek 53.

Restauracja Młyn

Sala jadalna jest jasna i przestronna w głównej mierze dlatego, że jest to część hotelu. Do dyspozycji gości pozostaje chata grillowa, gdzie w promieniach słońca można spożywać ulubione posiłki. Restauracja mieści się przy ul. Kościuszki 132.

Restauracja Studnia Smaków

Dużo pozycji w restauracji to oferta śniadaniowa. Goście mogą wybrać owsiankę, naleśniki lub jajecznice – tradycyjne poranne posiłki. Lokal mieści się przy ul. Studziennej 31 A.

Restauracja Duchówka

Dużym atutem tego lokalu jest budynek, w którym się znajduje. Jest to obiekt pochodzący z XIX wieku, który swoim wystrojem nawiązuje do przeszłości. Menu jest dość małe, lecz zawiera dania dla dzieci, oraz dania z grilla. Duchówkę znajdziemy przy ul. 3 Maja 13.

Pizzeria/restauracja Strzecha

Zjemy tu pyszną pizzę, brushette, a po wszystkim wypijemy aromatyczną kawę. Dostępne są tu także potrawy rybne i dania rodem z Włoch. Lokal znajdziemy przy ul. Studziennej)

 Restauracja Dom Królów

Kolejna restauracja, która znajduje się w hotelu. Menu jest krótkie, co może pomóc w wyborze. Nazwa nawiązuje do dawnych tradycji goszczenia monarchy. Miejsce to zlokalizowane jest przy Starym Rynku.

Pizzeria & Restauracja Oliwka 

Kolejna propozycja dla fanów włoskich dań, lecz nie tylko. Zjemy tu także potrawy z ryb oraz mięsa. Znajdą tu coś dla siebie także weganie. Miejsce jest także przyjazne dzieciom. Restauracja Oliwka mieści się przy ulicy Wigilijnej 6/7.