Elbląg – czy warto tu zamieszkać?

Zainteresowanych zakupem mieszkania w Trójmieście często odpychają ceny nieruchomości, które w porównaniu do poprzednich lat, są astronomicznie wysokie. Jeżeli jednak pragniemy zamieszkać blisko morza, w malowniczej miejscowości, która nie jest aż tak oblegana, a koszt zakupu mieszkania jest o wiele niższy to mamy pewne rozwiązanie. Jest nim Elbląg.

Elbląg – czy warto tu zamieszkać?

Rosnące zainteresowanie Trójmiastem sprawia, że ceny nieruchomości nieustannie szybują w górę. Niezależnie czy jest to rynek pierwotny, czy wtórny, za mieszkanie w tej okolicy przyjdzie zapłacić nam o kilkanaście procent więcej w stosunku do poprzednich lat. Jeżeli nie chcemy przepłacać, a zależy nam dobrej lokalizacji i warunkach to alternatywą może okazać się Elbląg. Jakie są zalety tego miasta?

Położenie

Dobra lokalizacja to główny powodów, dla którego warto wybrać Elbląg. Miasto posiada kolejowe połączenie bezpośrednie z Gdańskiem, Koszalinem, Malborkiem, Białymstokiem czy Olsztynem. Do Trójmiasta dojedziemy w nieco ponad godzinne, jeżeli zdecydujemy się na transport miejski. Autem taka droga wyniesie nas zaledwie 40 minut. Nie zapominajmy o dostępie do morza, co czyni Elbląg bardzo atrakcyjnym miejscem.

Miasto, w którym chce się żyć

Elbląg to miasto, w którym króluje zieleń i bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura. Miejsce to słynie z doskonałego dostępu do opieki zdrowotnej, o czym świadczy wiele wyróżnień, między innymi miejsce na podium w „Rankingu Zdrowia Polski”. Mieszkańcy mają dostęp do wielu placówek medycznych, aptek i szpitali.

Oprócz tego istnieje tutaj możliwość skorzystania z bogatej oferty kulturalnej. Dużym atutem jest także bardzo dobrze rozwinięty rynek pracy, na czele z wieloma fabrykami. Elbląg to waży ośrodek przemysłu ciężkiego, spożywczego oraz meblarskiego. Regionalnym produktem, który należy wymienić, jest bez wątpienia piwo EB wchodzący aktualnie w skład Grupy Żywiec.

W mieście znajdują się także liczne zabytki, które nadają niepowtarzalny i charakterystyczny klimat. Wszystkie wyżej wymienione aspekty wpływają na bardzo duży potencjał Elbląga. Zainteresowanie tym miastem ciągle rośnie, co sprawia, że deweloperzy coraz śmielej poczynają tu swoje inwestycje.