Ewakuacja bloku w Elblągu

Ewakuacja mieszkańców jednego z bloków w Elblągu

Elbląscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę z powodu posiadania narkotyków. Okazało się, że w mieszkaniu trzyma on również znaczne ilości substancji chemicznych. W związku z tym zdecydowano o ewakuacji mieszkańców bloku. 

W środę ( 22 lutego) około godziny 23:00 elbląscy policjanci udali się na interwencję do jednego z bloków przy ul. Okulickiego. Powodem był wydobywający się spod drzwi dym w jednym z mieszkań, który zaniepokoił mieszkańców. Strażacy wraz z policjantami zdecydowali się wejść do mieszkania 43-latka, gdzie zastali niewielki pożar na podłodze. Po ugaszeniu ognia mężczyznę zatrzymano. 

W mieszkaniu zabezpieczono marihuanę oraz pojemniki z nieokreślonymi substancjami chemicznymi. Ewakuowano także mieszkańców bloku na czas zabezpieczenia chemikaliów. Łącznie 60 ewakuowanych osób objęto należytą opieką w pobliskiej szkole podstawowej.

W sprawę zaangażowano służby miejskie w tym przedstawicieli zarządzania kryzysowego, policjantów z Elbląga i Olsztyna oraz strażaków. W budynku odcięto także prąd i gaz. Sprawa mężczyzny przekazana została do prokuratury, pod której nadzorem prowadzone będą dalsze czynności.