Rynek nieruchomości w Elblągu

Rozglądasz się za mieszkaniem w Elblągu? Do wyboru masz lokale z rynku wtórnego i pierwotnego. Jak prezentuje się aktualna oferta deweloperów obecnych na elbląskim rynku? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, planując zakup nowego mieszkania?

Nowe mieszkania w Elblągu na kameralnych osiedlach

Chociaż firmy deweloperskie budują nowe osiedla w różnych dzielnicach Elbląga, to najwięcej z nich powstaje w małej odległości od centrum. Nie zawsze są to jednak osiedla z wysoką zabudową – wielu deweloperów stawia na kameralne, niskie budynki. Jednocześnie oferowane mieszkania różnią się powierzchnią – w sprzedaży dostępne są zarówno kawalerki, niezwykle popularne mieszkania 2-pokojowe o metrażu ok. 40 mkw, jak i przestronne apartamenty.

Gdzie aktualnie na terenie Elbląga powstają nowe mieszkania? W pobliżu centrum realizowana jest inwestycja Drzewna 3. To budynek wielorodzinny, w ramach którego przewidziano 18 mieszkań o powierzchni od 52 do 76 mkw. Dzięki dobrej lokalizacji przyszli mieszkańcy będą mieli doskonały dostęp do terenów zielonych – nieopodal znajduje się aż 5 parków. Atutem tej propozycji jest też ciekawa architektura, która świetnie wpisuje się w otoczenie.

Zamieszkaj w nowoczesnej kamienicy

Chcesz zamieszkać w kamienicy, ale przed zakupem mieszkania w takim budynku skutecznie powstrzymuje Cię brak współczesnych wygód i konieczność przeprowadzenia remontu? W Elblągu powstają nie tylko nowoczesne osiedla, ale również realizacje stylizowane właśnie na kamienice – w ostatnich latach takich inwestycji było kilka, a część powstała w pobliżu centrum.

Mieszkanie na sprzedaż Elbląg – mieszkania w kamienicach:

  • Kamienica Staromiejska – to ukończona pod koniec 2019 r. inwestycja obejmująca 40 mieszkań,
  • Bulvar – to także ukończona inwestycja, w ramach której deweloper zaproponował 140 mieszkań.

Chociaż aktualnie mieszkanie na sprzedaż Elbląg w nowoczesnej kamienicy można kupić wyłącznie na rynku wtórnym, to zdecydowanie warto monitorować ofertę firm deweloperskich. Dotychczas część deweloperów chętnie podejmowała się realizacji takich nietypowych obiektów.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Elblągu – ceny

Chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym w Elblągu? Dobrą wiadomością są atrakcyjne ceny – stawki są dużo niższe niż w innych dużych miastach, np. Gdyni czy Gdańsku. Z drugiej strony za 1 mkw. mieszkania w Elblągu nadal trzeba zapłacić więcej, niż wynosi średnia dla województwa warmińsko-mazurskiego – ok. 6400 zł.

To, ile zapłacisz za mieszkanie na sprzedaż Elbląg, zależy nie tylko od metrażu mieszkania, ale również jego standardu. Na elbląskim rynku nieruchomości powstają zarówno lokale w przystępnych cenach, jak i apartamenty przeznaczone dla zamożniejszych nabywców. Wielu deweloperów wychodzi też naprzeciw potrzebom klientów, proponując im wykończenie nabytego mieszkania pod klucz.

Elbląski rynek nieruchomości jest mniejszy niż np. rynek gdański. Niższa cena za 1 mkw. nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto poszukać mieszkania właśnie tutaj – za taką decyzją przemawia dostępność oddanych już do użytku lokali. Inaczej mówiąc, nabywca nie musi oczekiwać na zakończenie inwestycji, ale może tuż po zakupie wprowadzić się do mieszkania.