Elblążanka uniknęła straty 26 500 zł dzięki czujności pracownicy banku

Jedna z mieszkanek Elbląga mogła ucierpieć na skutek przestępstwa. Prawie straciła 26 500 zł na rzecz oszusta, który fałszywie podawał się za pracownika banku. Na szczęście, dzięki błyskawicznej reakcji pracownicy banku, której jest klientką, kobieta zdołała uniknąć nieprzyjemnej sytuacji i zachować swoje pieniądze.

Oszust, który próbował wyłudzić od kobiety pieniądze, skontaktował się z nią telefonicznie. Przekonywał ją, że jej skromne oszczędności zgromadzone na koncie bankowym są w niebezpieczeństwie. Aby je ocalić, kobieta miała przelać wszystko na tzw. „konto techniczne”. Jednak jego zamiary zostały pokrzyżowane przez uważną pracownicę banku. Zauważyła, że ktoś próbuje oszukać jednego z jej klientów i natychmiast podjęła odpowiednie kroki.

Warto zawsze pamiętać, że wszelkie informacje o zagrożeniu naszych środków finansowych oraz namowy do wykonania przelewu na rzecz nieznanej osoby, która twierdzi, że jest pracownikiem banku, sekcji zabezpieczeń bankowych lub nawet policjantem, są na 100% próbą oszustwa. W takich sytuacjach najważniejsze jest, aby zachować spokój, nie ulegać panice i natychmiast zakończyć rozmowę.