43-letni mieszkaniec Braniewa zaatakował policjantów siekierą podczas interwencji

Policja w Braniewie miała do czynienia z 43-letnim mężczyzną, który stanowczo nie zamierzał poddać się podczas interwencji. Próba ataku na funkcjonariuszy siekierą była jego desperackim posunięciem w celu uniknięcia aresztowania. Mimo wyraźnych nakazów od policji, sprawca odmówił złożenia niebezpiecznej broni. Na moment zatrzymania był w stanie nietrzeźwości. Wobec agresywnego mężczyzny sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Tego dramatycznego incydentu doszło w sobotę (06.04.2024 r.) około godziny 19:00. Policjanci z braniewskiej komendy otrzymali zgłoszenie od pewnego mieszkańca, do którego domu próbował wejść 43-letni mężczyzna.

Mimo obecności funkcjonariuszy i ich prób przekonania sprawcy do zaprzestania swojego zachowania, mężczyzna nie zareagował na wydane przez nich polecenia. Próbując zaatakować policjantów, sprawca został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany.

Testy na zawartość alkoholu w organizmie zatrzymanego wykazały blisko 2,5 promila. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzut za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Sąd, mając na uwadze bezpieczeństwo społeczne, postanowił zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.