Elbląska podpalaczka w rękach policji

Funkcjonariusze jednostki specjalnej Elbląskiej Policji, Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, postawili zarzuty 35-letniej mieszkance miasta. Kobieta podejrzana jest o serię podpaleń miejsc do składowania odpadów na terenie Elbląga.

Tygodniem wcześniej, w sieciach społecznościowych pojawiały się wpisy dotyczące tajemniczych podpaleń wiat śmietnikowych oraz apeli o pomoc w poszukiwaniu winowajcy. Policja otrzymała kilka zgłoszeń o takich incydentach, które miały miejsce przede wszystkim na osiedlu Nad Jarem. Pod koniec minionego weekendu, udało się zatrzymać 35-letnią kobietę, która była podejrzewana o te czyny. Podczas przesłuchań kobieta przyznała się do winy.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami wyjaśniała, że do tych czynów zmusiły ją emocje spowodowane kłótnią z partnerem. Policja zarzuca jej dokonanie 11 takich podpaleń. W związku z tym, wobec 35-latki skierowano wniosek o areszt tymczasowy, o którym decyzję podejmie sąd. Jeżeli zostanie uznana winna uszkodzenia mienia poprzez podpalenie, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.