18-latek z narkotykami zatrzymany na targowisku miejskim w Elblągu

W piątkowy wieczór, 13 października, krótko przed godziną 22:00, na elbląskim targowisku miejskim doszło do zdarzenia, które zakończyło się zatrzymaniem młodego mężczyzny. Funkcjonariusze patrolujący teren targowiska postanowili skontrolować tożsamość 18-latka, który spożywał alkohol na publicznym terenie. W trakcie interwencji zauważono nerwowość mężczyzny, co skłoniło policjantów do dokładniejszego sprawdzenia jego rzeczy.

Jak podaje nadkomisarz Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, w paczce papierosów znajdującej się w kieszeni mężczyzny znaleziono zawiniątko z folii, w którym była biała substancja. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Ponadto funkcjonariusze odkryli w naramiennej tobie młodzieńca małą elektroniczną wagę oraz kolejne foliowe zawiniątko zawierające susz i trzy woreczki strunowe. Próba wykazała, że susz to marihuana.

W posiadaniu 18-latka policjanci znaleźli dodatkowo dwie karty bankomatowe. Co ciekawe, obie należały do różnych osób, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Mężczyzna tłumaczył, że jedną z kart dostał od kolegi, a drugą znalazł na terenie targowiska. Po interwencji młodzieniec został przewieziony do policyjnego aresztu i teraz czeka go odpowiedzialność prawna za posiadanie narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.