Elbląg: Młodzi muzycy z ZPSM organizują koncerty letnie, by zebrać fundusze na bal maturalny

Młodzieżowe talenty z Elbląskiej szkoły muzycznej wpadły na pomysł, jak zdobyć środki finansowe na swój bal maturalny. Zaplanowali serię koncertów dla mieszkańców Elbląga. Pierwszy z nich odbył się dzisiaj, 10 czerwca. Poniżej prezentujemy galerię ze zdjęciami z tego wydarzenia.

Z dniem 10 czerwca rozpoczęło się lato muzyczne w elbląskim Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Koncerty będą miały miejsce codziennie o godzinach: 8.30 i 10.30 (dla grup zorganizowanych) oraz 18, do dnia 12 czerwca.

Bilety w formie symbolicznych „cegiełek” są dostępne w cenie 15 zł za osobę (na koncerty dla grup zorganizowanych) oraz 30 zł (na koncerty wieczorne).

Celem sprzedaży „cegiełek” jest zebranie środków na bal maturalny klasy V OSM II stopnia. W tej klasie jest jedynie 11 uczniów, więc pozyskanie funduszy na bal maturalny nie jest łatwe. Dlatego postanowiliśmy samodzielnie podjąć się organizacji tego wydarzenia i ciężko na nie pracujemy – mówi klasa V OSM II stopnia.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć utwory z popularnych filmów i bajek. Młodzi artyści zaprezentują między innymi „Ty druha we mnie masz” z Toy Story, „Hakuna Matata” z Króla Lwa czy utwór „Another day of sun” z filmu La La Land.

Chcemy pokazać nasze umiejętności i pasję do muzyki. Organizowanie takich koncertów stało się już naszą tradycją i za każdym razem publiczność świetnie się bawi przy muzyce na żywo. Na scenie pojawią się nie tylko wokaliści, ale także orkiestra – przekonuje młodzież.