Inwestycja w Elblągu nabiera tempa: na ulicy Druskiennickiej powstanie osiedle domków jednorodzinnych

Ulica Druskiennicka w Elblągu stała się areną rozpoczynających się prac przygotowawczych do dużej inwestycji. Deweloper, który nabył działkę w tym miejscu, planuje stworzenie osiedla składającego się z domów jednorodzinnych. Kluczowe pytanie brzmi: kiedy rozpoczną się prace budowlane?

Działka przy ulicy Druskiennickiej została zakupiona przez krakowską firmę budowlaną od miasta Elbląg w 2022 roku za sumę 4,2 mln zł (netto). Owa nieruchomość o powierzchni blisko 4,5 ha jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Właściciel gruntu ma ambitny plan wybudowania tam osiedla domków, z potencjałem na stworzenie aż 46 domów. Cały proces inwestycyjny będzie realizowany etapami. Jakie są obecne postępy?

„Dziś rozpoczynamy pierwsze prace przygotowawcze. Musimy doprowadzić tam wszystkie media, a także wykonać drogę dojazdową. Mamy już uzgodnienia z Zarządem Dróg w sprawie drogi oraz z dostawcami mediów. Ten początek jest najtrudniejszy, ale po pokonaniu tych wyzwań, będziemy mogli ruszyć z budową.” – mówi Marek Strzałka, prezes zarządu Dagmas Invest.

Firma już posiada pozwolenie na budowę drogi dojazdowej oraz pierwszych kilku domów jednorodzinnych. Niedawno został złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla kolejnego etapu projektu, tym razem dotyczącego budowy 26 wolnostojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu przy ulicy Druskiennickiej. Gdy rozpoczną się prace budowlane?

„Budowa pierwszego etapu powinna ruszyć w lipcu. Planujemy wybudować osiem domków podwójnych i jeden wolnostojący. Ten pierwszy etap powinien zakończyć się w ciągu roku. Jak tylko załatwimy formalności związane m.in. z uwarunkowaniami środowiskowymi, chcielibyśmy rozpocząć drugi etap, być może uda się to jeszcze w tym roku.” – dodaje Marek Strzałka.